Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Aktualności - Zobacz co się dzieje w Rovese

Innowacyjny projekt: Designe – nowy wymiar komercjalizacji wiedzy

W Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego 26 stycznia b.r. kieleccy studenci wzornictwa mieli okazję spotkać się z przedsiębiorcami chcącymi skorzystać z ich wiedzy i umiejętności. Projekt jest realizowany przez Kielecki Park Technologiczny przy współpracy z Design Centrum Kielce, Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Projekt  ten ma na celu zachęcenie studentów wzornictwa z renomowanych uczelni w Polsce do współpracy z przedsiębiorstwami, które mogą zrealizować ich prace. Jak mówi Dominik Kraska z Kieleckiego Parku Technologicznego: Projekt "Design - nowy wymiar komercjalizacji wiedzy" jest skierowany do studentów z Kielc, Krakowa i Wrocławia; ma ich pobudzić do myślenia o zawodowej przyszłości.

Podczas spotkania przedstawiciele 10 świętokrzyskich przedsiębiorstw, w tym Rovese SA,  zaprezentowali własne firmy, opowiedzieli o swoich potrzebach i możliwych obszarach współpracy młodymi projektantami. Naszą prezentację, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, prowadziła Monika Gajek – NPD Director.
 
Najlepsze prace, które powstaną dzięki realizacji projektu, zostaną pokazane podczas dwudniowej wystawy, która zostanie zaprezentowana w czerwcu 2012 r. w Kielcach. Ich autorzy wezmą udział w International Design Festival w Berlinie. Wszystkie koncepcje wzornicze można będzie zobaczyć i ocenić w wydawanym przez Kielecki Park Technologiczny biuletynie „Puls Przedsiębiorczości” - edycja Design oraz na naszej stronie www. Po zakończeniu projektu firmy będą mogły kupić od młodych projektantów przygotowane przez nich prace.

Projekt „Design – nowy wymiar komercjalizacji wiedzy” to korzyści zarówno dla firmy, jak i dla studentów. Studenci zyskują możliwość pracy w „materiale”- zdobędą praktyczne umiejętności, które są nieocenione dla rozwoju kariery zawodowej. Dostaną także szansę uczestniczenia w procesie wdrożenia nowego produktu w zakładzie produkcyjnym i zapoznania się z procesem produkcyjnym. Będą mogli także wprowadzić projekt do masowej produkcji (możliwość dotarcia do konsumenta). Najciekawsze projekty zostaną opublikowane w prasie branżowej oraz na stronach: www.rovesegroup.com oraz www.rovese-career.com. Studenci otrzymają także dyplomy potwierdzające udział w projekcie.