Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Ścieżki kariery - zobacz, jak może się potoczyć Twoja


Ania, Cersanit Kielce

Pracę w firmie Cersanit zaczęłam jako laureatka konkursu „You Can Do It” w lutym 2008 roku. Jako studentka 5 roku matematyki odbyłam trzymiesięczne praktyki w dziale zajmującym się współpracą z Kluczowymi Klientami marki Cersanit.

Po praktykach dostałam propozycje pracy - zajmowałam się obsługą posprzedażową i wspierałam dział w bieżących kontaktach z Klientami.

W 2009 roku przeszłam do działu  zarządzającego sprzedażą płytek marki Opoczno do Sieci DIY. Do dnia dzisiejszego zajmuję się tworzeniem analiz i raportów niezbędnych do rozwoju sprzedaży. Część zadań koordynujemy wspólnie z koleżankami i kolegami, za inne odpowiadam sama. Dbam również o  kontakty z centralami naszych Klientów.

Wspaniała atmosfera jaką tworzą moi najbliżsi współpracownicy oraz ich profesjonalizm sprawiają, że praca w firmie Cersanit daje mi miłe i ciekawe doświadczenie zawodowe.Robert, Cersanit Kielce

Moja przygoda z Cersanit rozpoczęła się na czwartym roku studiów. Zgłosiłem się do programu praktyk „You Can Do It organizowanych przez firmę.

Rekrutacja składała się z kilku etapów m.in. warsztatów polegających na rozwiązywaniu różnorakich zagadnień, z którymi borykamy się w codziennej pracy, dyskusji oraz testów. Zostałem przyjęty na praktyki do Trade Marketing Department i przez 3 miesiące zagłębiałem się w to, czym zajmuje się ten dział.

Następnie otrzymałem propozycję pracy, którą oczywiście przyjąłem. Kierowałem się chęcią pracy w międzynarodowej i dynamicznie rozwijającej się firmie, zdobywaniem nowych horyzontów oraz pracą razem z młodym ambitnym zespołem. 

Z Cersanit związany jestem już cztery lata. Przez ten okres uczestniczyłem w wielu rozwojowych projektach na rynku polskim, kanale nowoczesnym oraz rynkach zagranicznych. Tempo pracy, zróżnicowany zakres działań oraz duża odpowiedzialność za powierzone zadania  sprawiają, że ciągle się rozwijam i podnoszę swoje kwalifikacje.

Obecnie jednym z moich głównych moich zadań jest budowanie i zarządzanie ekspozycją produktów oraz marki w punktach sprzedaży na rynkach rodzimych oraz rozwijających się. Wielokrotnie odwiedzałem inne kraje, aby rozpoznać ich potrzeby i przygotować odpowiedni plan ekspansji.

Cały czas stawiam sobie coraz to wyższe cele i dzięki pracy tutaj jestem w stanie je osiągać, co przynosi mi ogromną satysfakcję. Przez cały okres pracy poznałem także grono wartościowych osób, dzięki którym wiele się nauczyłem.Łukasz, Cersanit II Starachowice

Pracę w spółce Cersanit rozpocząłem w marcu 2005 roku w New Product Development Department na stanowisku projektanta-konstruktora. Po kilku tygodniach przeszedłem do nowotworzonego Implementation Department.

Pierwsze miesiące zapamiętam jako okres wzmożonej nauki oraz poznawania specyfiki pracy w tak dużej organizacji. Kolejne lata obfitowały w szereg projektów, wdrożeń do produkcji serii meblowych o różnym stopniu skomplikowania. W tym czasie zajmowałem stanowisko Technologist a także Construction Engineer, sukcesywnie poszerzając wiedzę technologiczną

Wraz z początkiem 2009 roku zostałem odpowiedzialny za proces rozwoju nowego produktu w Zakładzie Mebli Łazienkowych. W międzyczasie zostałem audytorem systemu zarządzania jakością ISO 9001. Uczestnicząc w audytach staram się przyczynić do standaryzacji procesów, a tym samym do poprawy jakości produkowanych wyrobów.

W kwietniu 2011 roku awansowałem na stanowisko NPD Coordinator. Praca przy tworzeniu nowych produktów jest dla mnie niezwykle ciekawym doświadczeniem. Możliwość obcowania z nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w przemyśle meblarskim motywuje mnie do pracy i pozwala czerpać z niej wiele satysfakcji.Jacek, Cersanit III Wałbrzych

Swoją przygodę z Cersanit III S.A. rozpocząłem w 2005 roku, na stanowisku elektromechanik w Utrzymaniu  Ruchu. Byłem odpowiedzialny za wykonywanie napraw i remontów na hali pras zakładu nr 1 i dzięki pomocy przełożonego i współpracowników oraz licznym szkoleniom wewnątrzzakładowym szybko opanowałem charakterystykę tej pracy.

To poskutkowało awansem –  w 2007 roku zostałem Working Foreman. Mój zakres obowiązków znacznie się poszerzył, musiałem nauczyć się kierowania ludźmi. W kolejnych dwóch latach pracy poszerzyłem swoje  umiejętności i odbyłem szereg szkoleń z zakresu fachowej wiedzy technicznej oraz kierowania zespołem. Dzięki temu w 2009 roku zdobyłem kolejny szczebel kariery – Mistrza Utrzymania Ruchu.

Następnie w 2010 roku zaproponowano mi objęcie stanowiska Technical Department Manager, które zajmuje do dzisiaj. Nie stoję w miejscu: studiuję w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu, uczę się języka angielskiego oraz w dalszym ciągu szkolę się w Cersanit III S.A. z zakresu wiedzy i umiejętności menadżerskich.

Praca w Cersanit daje mi wiele możliwości rozwoju oraz dalszego planowania mojej kariery.Tomek, Cersanit III Wałbrzych

Do firmy Cersanit zostałem przyjęty w październiku 2002 roku do Brygady Montażu Maszyn. Po okresie 3 miesięcy przeszedłem na produkcję do działu przerobownia szkliw na stanowisko Ceramic Machine and Device Operator - Mill. W trakcie zatrudnienia na tym stanowisku nabyłem uprawnienia do obsługi wózków widłowych i wciągników.

Po kilku latach pracy dostałem szansę pracy jako Working Foreman. Pracując na tym stanowisku rozwijałem swoją wiedzę z zakresu produkcji płytek. Dużą wiedzę na temat produkcji przekazał mi mój bezpośredni przełożony, od niego nauczyłem się podejmowania czasami trudnych decyzji.

Po około 3 latach pracy jako Foreman, otrzymałem propozycję awansu na Production Master i pozytywnie przeszedłem trzymiesięczny okres próbny na to stanowisko.
Michał, Opoczno I

Opoczno to firma, z którą związany jestem od 1995 roku. Zaczynałem jako pracownik fizyczny na wydziale szkliwierni, po kilku latach awansowałem na stanowisko Production Master, a następnie Production Manager.

Obecnie w zakładzie „Śląsk” pracuję jako Plant Manager. Moje służbowe obowiązki zawsze związane były z produkcją. Współuczestniczyłem w modernizacji firmy, która z biegiem lat zmieniała się nie tylko pod względem technologii produkcji, parku maszynowego, ale również organizacyjnie.

Zdawałem sobie sprawę, że stanie w miejscu przy obecnym tempie zmian w branży oznacza cofanie się. Dlatego jeszcze jako pracownik fizyczny postanowiłem podnieść własne kwalifikacje i rozpocząłem studia w zakresie Organizacja i Informatyka Systemów Produkcyjnych na Politechnice Radomskiej, zdobywając najpierw tytuł inżyniera, a potem magistra. Cały czas systematycznie uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych dla pracowników firmy, które pozwalają mi coraz lepiej wypełniać swoje obowiązki.

Staram się angażować w rozwiązywanie wszystkich problemów powierzonego mi zakładu, podzielając przy tym pogląd C. Samuela Miklusa, że „Nie ma czegoś takiego, jak zły pomysł. Zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy”.

Cenię wysoko prywatne kontakty ze współpracownikami, które możliwe są dzięki organizowanym przez zakład wyjazdom integracyjnym. Dają one szansę bliższego wzajemnego poznania się, wymiany poglądów. Doświadczenia te nie tylko pozwalają przyjemnie spędzić czas, ale tworzą więzi cenne zarówno w pracy, jak i poza nią.