Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Struktura Rovese Cersanit III (Wałbrzych) - poznaj naszą pracę

Cersanit III - to jeden z największych  i najnowocześniejszych zakładów w Europie produkujących płytki ceramiczne i gresy. Działa od 1999 roku. Jakość produktów oraz nowoczesne wzornictwo spotyka się tu z wysokimi ocenami niezależnych ośrodków badających opinię publiczną. Systematycznie plasują one Cersanit na pozycji lidera wśród firm produkujących płytki ceramiczne i gresy. 
 • Accounting Division

  Zaczynamy i kończymy dzień w Excelu. Ale to nie znaczy, że nasza praca ogranicza się tylko do liczb. Odpowiadamy za obsługę finansowo – księgową firmy, co w dużej mierze, wbrew pozorom, polega właśnie na komunikowaniu się z innymi. Do naszych zadań należą m.in.: zarządzanie finansami firmy, planowanie, kontrola i sprawozdawczość, a także współpraca z bankami i instytucjami finansowymi.

 • Health and Safety Division

  Całej praktyki ochrony środowiska w Grupie Cersanit nie da się opisać w kilku słowach. Mamy mnóstwo zadań. Na pewno jednak zalicza się do nich: kontrolowanie odpadów, ich wywóz i miejsce składowania.  Jest też pomiar wód, ścieków oraz kontrola zanieczyszczeń powietrza. A wszystko po to, by jak najmniej wpływać na środowisko swoją działalnością.
  Uwielbiamy swoją pracę – nie tylko ze względu na różnorodność zadań. Jesteśmy z niej dumni dlatego, że mamy poczucie ważności tego, czym się zajmujemy. 

 • Finished Goods Warehouse Division

  Wysyłamy produkty Grupy Cersanit w świat. Odbieramy je z produkcji, magazynujemy, a następnie przygotowujemy załadunek na samochody. One rozwożą je po całej Europie.
  Wszystko to musi przebiegać bardzo sprawnie. Umiejętność planowania przestrzennego jest konieczna, ale jeszcze bardziej – otwartość na innych ludzi. Bez tego efektywne wykonywanie zadań w naszym zespole nie byłoby możliwe.

 • HR Division

  Jesteśmy najczęściej odwiedzanym działem w firmie. To z nami spotykasz się na rozmowie kwalifikacyjnej i przechodzisz szkolenie adaptacyjne. U nas też zgłaszasz swój udział w różnorodnych warsztatach i ustalasz wszystkie sprawy organizacyjne związane z Twoim czasem pracy, urlopem czy pakietem socjalnym.
  Bardzo lubimy to, czym się zajmujemy. Przede wszystkim dlatego, że mamy na co dzień kontakt z wieloma ludźmi, też spoza firmy: organizując program praktyk czy przeprowadzając kilkadziesiąt rozmów rekrutacyjnych miesięcznie. Zarządzamy też wizerunkiem Grupy Cersanit jako pracodawcy.
  Dbamy o to, by pracowało nam się jak najlepiej, byśmy wszyscy byli dobrze poinformowani (gazetki, biuletyn, Intranet) oraz mieli jasno wytyczone ścieżki rozwoju. To jest coś, co sprawia, że nasza praca jest niepodobna do żadnej innej!

 • Implementation Division

  To niesamowite uczucie, gdy widzisz w sklepie „swoje” płytki. Często nam ono towarzyszy. To, jak wyglądają, to w dużej mierze nasza praca. W wielkim skrócie polega ona na projektowaniu wzorów, nadzorowaniu prac laboratoryjnych, a także na koordynowaniu przebiegu prób półtechnicznych.
  Od pomysłu w głowie do uruchomienia pierwszej partii produkcyjnej – czasem nie starcza nam dnia, by tego dokonać, ale od czego jest przecież kalendarz?

 • IT Division

  Nasza praca odbiega od stereotypów, które związane są z pracą w IT. Oczywiście jesteśmy odpowiedzialni za szereg „typowych” zadań: instalowanie nowych urządzeń i oprogramowania, pomoc użytkownikom, a także utrzymywanie wszystkich systemów informatycznych i aplikacji.
  Jednak uczestniczymy też w wielu projektach, gdzie wymagana jest także wiedza biznesowa. Tym samym wspieramy pracę działów operacyjnych i sprzedażowych, a także mamy olbrzymi wpływ na tworzenie nowych serwisów i usług.
  Prowadzimy wiele skomplikowanych projektów naraz, a to wymaga od nas szerokiej wiedzy z zarządzania czasem, ryzykiem, budżetem, a nawet z zarządzania ludźmi. Co prawda komunikujemy się w sobie tylko znanym dialekcie informatycznym, ale zapewniamy, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni i otwarci na inne działy.

 • Legal Division

  Odpowiadamy za obsługę firmy w obszarach: prawo spółek, prawo reklamy, promocji i sponsoringu, prawo pracy, prawo własności przemysłowej, prawo finansowe i podatkowe. Trochę tego jest, sami przyznacie. Jednak, jak się lubi to, co się robi, to ogrom wiedzy i pracy niestraszny.

 • Plant Controller Division

  Naszą pracę można w skrócie określić w kilku słowach: analiza i kalkulacja budżetu spółki. Myślicie pewnie, że każdy nasz dzień podobny jest do poprzedniego i że wciąż wykonujemy te same zadania: rozliczanie, kontrolowanie i raportowanie? Nic bardziej mylnego. Proces zamykania miesiąca czy roku finansowego jest bardzo intensywnym etapem. Dlatego musimy być na bieżąco z wciąż zmieniającymi się przepisami i, na dodatek, tak sobie zorganizować pracę, by ze wszystkim zdążyć. Bo deadliny są dla nas nieprzekraczalne. Adrenaliny to w naszej pracy nie brakuje.

 • Production and Technical Division

  Do naszych pionów należą wydziały, w których następuje proces tworzenia płytek a także optymalizacja produkcji i dbałość, by odbywała się ona w ruchu ciągłym. To u nas z surowców kopalnianych na „Przerobowni Mas” tworzona jest masa w postaci granulatu. Jest to podstawowy produkt płytek.  Dalej, na „Jednokrotnym Wypale” granulat przerabiany jest dzięki prasom, liniom szlifierskim oraz drukarkom, które nadają jej odpowiedni kształt, rozmiar, wzór i kolor. Płytki wypalamy w piecach tunelowych, gdzie temperatura sięga ponad 100oC. Następnie trafiają one na sortownię i do pakowania. Dalej, na nakładamy na nich pasty i granilie w celu stworzenia dekoracji. Za pomocą prasy hydraulicznej formujemy kształtki a także wycinamy dekoracje.

 • Purchasing Division

  Zajmujemy się zakupami materiałów i surowców na potrzeby produkcji. Mógłbyś powiedzieć, że nie ma nic prostszego od robienia zakupów – trzeba tylko wydawać pieniądze. Gdyby tak rzeczywiście było, miałbyś dużo racji. Dodajmy jednak, że zanim wydamy jakąkolwiek złotówkę, oglądamy ją z wielu stron. Oznacza to, że codziennie negocjujemy ceny z dostawcami, wybieramy najlepszych partnerów biznesowych i optymalizujemy cały proces zakupowy. Dopiero wtedy podejmujemy decyzję. Nasza praca nie jest zatem tak łatwa, jak się wydaje. Ale za to baaaardzo ciekawa ;-). Zwłaszcza, że na co dzień posługujemy się wieloma językami: angielskim, rosyjskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

 • Quality Controll Division

  „Jakość” to nasze drugie imię. Nasza praca opiera się na niej w 100%. Dbamy o zapewnienie najwyższej jakości wyrobów oraz o ich zgodność z obowiązującymi standardami i normami. Nadzorujemy tym samym cały proces związany z utrzymaniem niezbędnych certyfikatów Zintegrowanego Systemu Zarządzania.
  W swojej pracy „nie odpuszczamy” i nie zadowalamy się bylejakością. Kontrolujemy nasze wyroby po to, by w doskonałym stanie trafiały do Klientów.

 • Security Division

  Dbamy o mienie całej firmy: nadzorujemy i kontrolujemy ruch materiałowy i osobowy, sprawdzamy zgodność wywożonego asortymentu z dokumentacją, patrolujemy teren. Najważniejsza umiejętność na naszym stanowisku? Niewątpliwie trzeba mieć „uszy i oczy otwarte”.

 • Technology Division

  Jak zapewne domyślasz się po nazwie naszego pionu, jesteśmy odpowiedzialni za technologię. Kontrolujemy gotowy wyrób, sprawdzamy parametry oraz sprawujemy nadzór nad ciągiem produkcyjnym. Wdrażamy również nowe surowce, na bieżąco je monitorujemy a także poszukujemy alternatywnych zamienników.
  Nasza praca to nieustanne śledzenie trendów na rynku i „trzymanie ręki na pulsie”. Od nas zależy czy pozostałe piony będą w stanie wyprodukować wyrób o jak najlepszej jakości. Jesteśmy po to, by dostarczać im takich rozwiązań, jakich potrzebują.