Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Pracownicy o firmie - zobacz co mówią

Małgorzata

Małgorzata

Environmental Protection Specialist
Quality Control Division, Opoczno I

Staż pracy:6 lat

Jak wygląda Twój dzień pracy?
Mój dzień pracy rozpoczynam od standardowych czynności jak sprawdzenie poczty e-mail. Następnie idę na zakład produkcyjny, a później zajmuję się „pracami biurowymi” tj. prowadzeniem ewidencji odpadów, zanieczyszczeń, a także aktualizacją przepisów prawnych i dokumentów z nimi związanych. Jednak często zdarza się, że zaplanowane wcześniej czynności muszą zostać zmodyfikowane z powodu tematów, które „wyskakują” w ostatniej chwili, jak np. pobór prób wody przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Bardzo często z dnia na dzień lub nawet tego samego dnia dostaję informację o przyjeździe firmy wykonującej pomiary środowiskowe lub wizycie np. pracownika Urzędu Miejskiego.

Co jest najciekawsze w Twojej pracy?
Moja praca charakteryzuje się dużą zmiennością tematyki. Rodzaj zajęć uzależniony jest zarówno od miesiąca w roku, jak i od częstotliwości zmian w przepisach prawnych. Jednego dnia liczę opłaty środowiskowe, a innego jestem na terenie kopalni należącej do firmy i omawiam sposób rekultywacji terenu z firmą zewnętrzną. Jeszcze innego dnia czytam i interpretuję przepisy prawne. Tematyka ochrony środowiska jest bardzo obszerna i różnorodna, więc zawsze ”coś się dzieje”.
 
Czego nauczyłaś się w pracy w ciągu ostatniego roku?
Ostatni rok, a w szczególności ostatnie miesiące nauczyły mnie samodzielności, podejmowania szybkich i często trudnych decyzji, komunikacji i utrzymywania dobrych relacji zarówno z pracownikami wewnątrz firmy, jak również i poza nią.

Czy mogłabyś coś doradzić nowym pracownikom?
Nie poddawać się przy drobnych i dużych niepowodzeniach. Uśmiechać się i myśleć pozytywnie.

Na koniec dokończ zdanie: W Opocznie…
W Opocznie nie ma czasu na nudę.