Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Pracownicy o firmie - zobacz co mówią

Zbyszek

Zbyszek

SMAR Specialist
Production and Technical Division, Opoczno I

Staż pracy:25 lat

Jak wygląda Twój dzień pracy?
„Jak nie posmarujesz to daleko nie zajedziesz”- można by powiedzieć, że to jest motto przewodnie Sekcji SMAR, w której pracuję na stanowisku specjalisty. Wraz z grupą pracowników staram się zapewnić maszynom i urządzeniom jak najdłuższy i najmniej awaryjny czas pracy. Pracę zaczynam od wyznaczenia i omówienia z pracownikami bieżących zadań konserwacyjnych. W skrócie moja praca to nadzór nad realizacją prac oraz funkcjonowaniem całej Sekcji SMAR. Wykonuję również kontrolę, analizę i badanie jakości stosowanych środków smarnych. Prowadzę magazyny środków smarnych (zabezpieczenie dostaw, uzupełnianie stanów w magazynach głównym i strefowych). Ściśle współpracuję z działami produkcji pod kątem jakości wykonywanych przez nas zadań oraz zastosowania nowych produktów.

Co jest najciekawsze w Twojej pracy?
Z wyksztalcenia i zainteresowania jestem mechanikiem. Interesuję się maszynami, ich budową oraz rozwiązaniami technicznymi zastosowanymi w przemyśle. Firma cały czas się rozwija, inwestuje w nowe technologie i maszyny, a ja nie tylko mogę to obserwować, ale również uczyć się nowości.
 
Czego nauczyłeś się w pracy w ciągu ostatniego roku?
Praca w Opocznie to ciągłe zmiany, nowości, innowacje. Uczestnicząc jako pracownik w procesie produkcji, codziennie zyskuje się nowe doświadczenia. Ja nauczyłem się większej elastyczności i owartości na zmiany. Mniej się ich obawiam pod względem przystosowania  mojej pracy do nowych wyzwań, radzenia sobie z bieżącymi problemami.

Czy mógłbyś coś doradzić nowym pracownikom?
Nowym, a zwłaszcza młodym pracownikom doradzałbym mniej lęku i obawy  przed nowymi wyzwaniami, natomiast  więcej optymizmu i zaangażowania w pracę.
Spójrzcie w przyszłość, wyznaczcie sobie cel i systematycznie podnoście swoje kwalifikacje. Zadowolenie i satysfakcja z pracy przyjdą wtedy na pewno.

Na koniec dokończ zdanie: W Opocznie…
Opoczno  - miasto, w którym mieszkam.
Opoczno - firma, w której pracuję nieprzerwanie już 26 lat.
Opoczno  - świetna marka z ponad stuletnią tradycją.
Opoczno - to także bezpieczna  przyszłość dla mnie i mojej rodziny.