Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Pracownicy o firmie - zobacz co mówią

Paweł

Paweł

Technical Machine and Device Operator
Production and Technical Division, Cersanit III (Wałbrzych)

Staż pracy:6 lat

Jak wygląda Twój dzień pracy?
Pracuję w zakładzie jako Ceramic Machine and Device Operator - Press. Dzień zaczynam od przejęcia zmiany, na co składa się - sprawdzenie ogólnego stanu maszyny i porządku na stanowisku pracy oraz wysłuchania ewentualnych uwag kolegi z poprzedniej zmiany. Jako, że prasa jest pierwszą maszyną na linii produkcyjnej, to przed rozpoczęciem prasowania upewniam się, czy moi koledzy z linii szkliwierskiej oraz drukarek mają wszystko przygotowane do produkcji. Gdy wszyscy są gotowi można rozpoczynać pracę. Moja rola polega na bieżącym sprawdzaniu jakości prasowanych płytek: ich grubości, jakości obrzeży, naroży oraz spodu i lica płytki. Ustawienie parametrów linki od momentu wyjścia z prasy do wyjścia z suszarni również leży w moich obowiązkach. Po zakończeniu pracy wypisuję książkę raportową oraz przekazuję zmianę kolejnej brygadzie.

Co jest najciekawsze w Twojej pracy?
Za najciekawszy element mojej pracy uważam samą pracę w grupie. Na linii produkcyjnej nie ma stanowiska „najważniejszego”. Każde z osobna jest uzależnione od innego. Dlatego tylko dzięki współpracy z innymi pracownikami możemy pomyślnie zakończyć proces produkcji. Wzajemna pomoc oraz dzielenie się doświadczeniem pozwala mi rozwijać się na tej płaszczyźnie. I to jest dla mnie najciekawsze.
 
Czego nauczyłeś się w pracy w ciągu ostatniego roku?
Stanowisko Ceramic Machine and Device Operator - Press jest kolejnym już stanowiskiem, na temat którego zdobywam wiedzę.

Czy mógłbyś coś doradzić nowym pracownikom?
Pytajcie się nas o wszystko, co Was interesuje. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie, a jeśli nie będziemy znali odpowiedzi, to na pewno znajdziemy ją razem.

Na koniec dokończ zdanie: W Cersanit…
W Cersanit pracuję od 2005 roku.