Cersanit

You can do it!

Ten element wymaga najnowszej wersji dodatku Flash Player

Kliknij, aby go zainstalować

Pracownicy o firmie - zobacz co mówią

Małgorzata

Małgorzata

Senior Quality Control Specialist
Quality Control and Environmental Protection Department, Cersanit IV (Krasnystaw)

Staż pracy:3 lata

Jak wygląda Twój dzień pracy?
Każdy dzień pracy jest inny, ale zazwyczaj rozpoczynam go od obchodu terenu zakładu i kontroli stanu segregacji odpadów, a także wizyty w zakładowej oczyszczalni ścieków przemysłowych. Następnie planuję co w danym dniu powinnam zrobić i wyznaczam zadania priorytetowe. Oczywiście plan musi być elastyczny, gdyż w trakcie dnia pojawiają się bieżące sprawy z którymi muszę uporać się od razu. Zdarzają się takie dni pracy, które w całości poświęcam na sporządzanie sprawozdań, raportów czy zestawień, ale i takie kiedy większość czasu spędzam w terenie. Moim głównym zadaniem jest dbanie o to, aby zakład spełniał wszystkie wymagania prawne dotyczące ochrony środowiska.

Co jest najciekawsze w Twojej pracy?
Moja praca nigdy nie jest monotonna i to mnie cieszy najbardziej. Cały czas coś się dzieje i nie można narzekać na rutynę. Dodatkowo możliwość poznawania nowych osób, pracy w terenie, a także współpracy z pozostałymi działami sprawia, że praca na tym stanowisku jest naprawdę atrakcyjna i satysfakcjonująca.
 
Czego nauczyłaś się w pracy w ciągu ostatniego roku?
Rok 2011 przyniósł duże zmiany prawne dla producentów ceramiki sanitarnej w zakresie emisji gazów cieplarnianych. W ciągu ostatnich miesięcy musiałam zmierzyć się z zupełnie nowym dla mnie zagadnieniem dotyczącym handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla. Poświęciłam sporo czasu na zapoznanie się z mechanizmami działania wspólnotowego systemu handlu oraz na przygotowanie oficjalnych dokumentów dla firmy. Dodatkowo dzięki temu musiałam nauczyć się radzić sobie z  długotrwałym stresem.

Czy mogłabyś coś doradzić nowym pracownikom?
Z perspektywy czasu i własnych obserwacji nowozatrudnionym pracownikom polecam, aby korzystali z wiedzy i doświadczenia swoich przełożonych. Nie warto udawać, że wszystko jest jasne i proste, gdy tak nie jest. Szczera rozmowa z kierownikiem na pewno pozwoli wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Na koniec dokończ zdanie: W Cersanit…
W Cersanicie poznasz fantastycznych ludzi, dzięki którym praca nie będzie obowiązkiem, ale czystą przyjemnością.